Nákupní košík je prázdný

Termínované vklady

Termínovaný vklad je jednorázový vklad na bankovní účet, kde se po určitý čas (termín) úročí určitou sazbou. Oproti běžným účtům nejsou termínované vklady určeny pro běžný platební styk. Nelze na ně posílat peníze, ani z nich platit.

Termínovaný vklad tedy umožňuje spořit i po velmi krátkou dobu. Nejobvyklejší doba spoření se počítá v měsících. Dlouhodobé termínované vklady jsou využívané méně.

Termínovaný vklad si může zřídit jak fyzická, tak právnická osoba, obvykle se ale pak liší podmínky vkladu, zejména úrokových sazeb. Ty závisí především na délce trvání vkladu a jeho výši a na měně.

Na termínované vklady nelze ukládat úplně libovolné částky v korunách, ale i v cizích měnách. Banky vyžadují určitý minimální vklad, který se pohybuje od 1.000 do 100.000 Kč. Záleží na bance a také na skutečnosti, jestli jde o termínovaný vklad pro fyzické osoby nebo podnikatele.

Termínovaný vklad je možné předčasně vypovědět a je ze zákona pojištěn.

Výhody termínovaného vkladu

  • vhodný a bezpečný nástroj pro odložení volných finančních prostředků
  • jednoduché zřízení

 

Nevýhody termínovaného vkladu

  • i přes dobré úroky peníze stále znehodnocuje inflace

Online webinars TrustWorthy Investment

5. 5. 2020

From the comfort of your home, you can be in regular contact with us. Online webinars where you can find out more information about precious metals, cooperation options or answer your questions.

Unique Diamond Mine: All You Find, It Is Yours

30. 8. 2016

There is an only diamond mine in American state Arkansas which is open to the public.

Lesedi La Rona Insured for $120M

30. 6. 2016

Lesedi La Rona Insured for $120M