Nákupní košík je prázdný

Komodity

Komodita je zboží, které je na trhu obchodováno bez rozdílů v kvalitě. Dodávky od různých dodavatelů jsou vzájemně zastupitelné. Komoditou tak nemůžou být například osobní auta, která se vyrábějí v různém zpracování a za různou cenu. Naopak například měď je homogenní produkt, který se může obchodovat za jednotnou cenu na globálních trzích.

Nejlepším způsobem, jak investovat do komodit, je kontaktovat brokera, který tyto investice zprostředkovává, a všechny obchody uzavírat přes něj. Broker se s Vašimi požadavky nákupu či prodeje obrátí na některou z komoditních burz. Na nich je s komoditami nejbezpečnější obchodovat, protože kontrakty jsou obvykle standardizovány a burza dohlíží nad tím, aby byly i dodržovány.

Velký zisk, vysoké riziko

Možnost dosáhnout díky investicím do komodit bohatství skutečně existuje. To ale neznamená, že na komoditách automaticky vydělává každý, kdo se rozhodne do nich investovat. Důvodem je většinou nezkušenost s investováním a podcenění rizik. Situace na komoditních trzích se mění velmi rychle a odhadnout budoucí vývoj je obtížné i pro odborníky.

S komoditami opatrně

Komodity obecně jsou v poslední době velmi žádaným artiklem mezi investory. Nejvíce se samozřejmě mluví o drahých kovech, ale pozadu nezaostávají ani zemědělské plodiny, nebo také ropa.

Unique Diamond Mine: All You Find, It Is Yours

30. 8. 2016

There is an only diamond mine in American state Arkansas which is open to the public.

Lesedi La Rona Insured for $120M

30. 6. 2016

Lesedi La Rona Insured for $120M

ALROSA Finds Largest Diamond in Zarnitsa's History

30. 5. 2016

ALROSA discovered a 207.29-carat rough diamond at its Zarnitsa mine in the Russian republic of Yakutia.