Nákupní košík je prázdný

Doménové spekulace

Na účelovém zaregistrování internetové adresy úspěšného podniku se dají vydělat obrovské peníze. V posledních pár letech se vyskytlo mnoho způsobů, jak investovat své peníze a vydělávat. Velmi populární jsou tzv. spekulace s doménami, kdy si obchodník vytipuje volné domény se zajímavým jménem, o které by v budoucnu mohl být zájem. Tyto domény si nechá zaregistrovat a následně je prodá.

Doménoví spekulanti

Sledují portfolia velkých společností a odhadují, jaké domény by se jim mohly za nějaký čas hodit. Ty si posléze registrují a hrají tak spekulaci s tím, komu se doména hodí a za její následné odprodání si nechají náležitě zaplatit. Jde tedy o běžný obchod.

Domény za milióny dolarů

V ČR se s doménami obchoduje v řádech statisíců. U méně lukrativních domén jsou to potom tisíce a desetitisíce. Ovšem v Americe se na tomto byznysu dá výrazně zbohatnout. Například společnost Apple odkupovala doménu iPhone.com, jejíž majitel nebyl spekulantem, nýbrž člověkem, který na adrese dlouhá léta provozoval vlastní činnost. To ovšem nic nezměnilo na prodejní ceně, která se vyšplhala na sedmimístnou částku v dolarech.

Nákup se vyplatí

Zájem je hlavně o jasně vyznívající domény. Podnikání v tomto oboru je poměrně jednoduché. Registrace domény zabere několik minut a stojí pár stovek. Stačí mít dobrý nápad a předvídat, co by do budoucna mohlo vyjít.

Online webinars TrustWorthy Investment

5. 5. 2020

From the comfort of your home, you can be in regular contact with us. Online webinars where you can find out more information about precious metals, cooperation options or answer your questions.

Unique Diamond Mine: All You Find, It Is Yours

30. 8. 2016

There is an only diamond mine in American state Arkansas which is open to the public.

Lesedi La Rona Insured for $120M

30. 6. 2016

Lesedi La Rona Insured for $120M